کانکس چرخدار | مدرن کانکس
05/15/2019
shopping conex picture
کانکس فروشگاهی | مدرن کانکس
05/15/2019

کانکس کمپ | مدرن کانکس

camp conex picture

کانکس کمپ

کانکس کمپ یکی از محصولات بسیار خوب ، مورد استقبال شرکتهای پیمانکار و کار فرما صنایع نفت و پتروشیمی و همچنین شرکتهای ساختمانی قرار گرفته است، کانکسهای مخصوص کمپ از پیش ساخته شده پانلی میباشد. از مهمترین مزیتهایی که میتوان برای کانکسهای مخصوص کمپ از پیش ساخته پنلی بر شمرد، محدود نبودن آنها به متراژ میباشد که این امر منجر شده است تا اجرا و استفاده از این سازهها ی کمپ پانلی با استقبال گسترده ای رو به رو شود. همچنین یکی دیگر از دلایل محبویت این نوع کانکسها این است که برای شرکتهای پیمان کاری و کار فرمای صنایع نفت و پتروشیمی که غالبا پروژههایی در شرایط آب و هوایی شرجی و گرم دارند، هیچ توجیه اقتصادیای وجود ندارد که تعداد بالایی کانکس را برای جمعیت زیاد پرسنل خودشان سفارش و خرید نمایند ، چرا که هم نیاز به بودجه زیادی است و هم جایی زیادی اشغال خواهد شد.

ابعاد کانکسهای مخصوص کمپ

شرکتهای سازنده کانکس ، بر حسب اعلام نیاز مشتریان خود، پلان کمپهای پانلی پیش ساخته شده کمپی را تعریف مینمایند. نکته حائز اهمیت در سفارش اندازه این کانکسهای کمپی این است که به دلیل عدم وجود محدودیت در متراژ این نوع از کانکسها مشتریان این امکان را دارند که به هر تعداد و متراژی که تمایل دارند، اتاق از قبیل اتاق مخصوص مهندسین، اتاق مخصوص استراحت و سالن های کنفرانس، حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه سفارش دهند. البته در اغلب شرکتها به منظور طراحی کمپ پانلی بر طبق آئین نامه مقررات ملی ساختمان (مبحث شش بارگذاری و مبحث ده طراحی سازه) و زلزله ۲۸۰۰ و همچنین اجرای اسکلتهای فلزی برای ستونها و تیرها از پروفیل در مقاطع استاندارد از قبیل چهل در چهل، چهل در هشتاد و هشتاد در هشتاد و استراکچر فلزی قاب دیوارهها و سقف از جنس ورقهای آهنی خم شده دارای ضخامت دو میلیمتر استفاده میشود.

مواد مصرفی در ساخت کانکس مخصوص کمپ

این سازههای از پیش شاخته شده را میتوان در متراژهای گوناگون و متنوع اجرا کرد. در ساخت این نوع سازهها غالبا از ساندویچ پانل با ضخامتهای متغییر مصرف میگردد که بسته به انواع اقلیم متفاوت میباشند. دلیل استفاده از ساندویچ پانل این موضوع است که ساندویج پنلها عایق میباشند و بنا بر این از آنها میتوان در ساخت انواع مختلف مکانها با کاربردهای گوناگون از قبیل ویلا، درمانگاه، کیوسکه نگهبانی، سرد خانه و…. استفاده کرد. لازم به ذکر است که دیواره و بدنه این نوه کانکسها را میتوان با توجه شرایط آب و هوایی مختلفی که قرار است در آن قرار گیرند و همپنین شرایط جوی نامطلوبی از قیبل گرما و یا سرمای شدید و شرجی عایق نمود. عایقهای پرکاربرد در ساخت این سازهها عبارت هستند از: پلی اورتان، پلی استایرن. همچنین میتوان از ترکیب چند نوع عایق و اختلاط آنها با سیمان و الیاف استفاده نمود.

ساخت کانکس مخصوص کمپ

به منظور اجرا و ساخت کانکسهای از پیش ساخته شده پانلی مخصوص کمپ میتوان چند صورت اقدام کرد. در اجرا کانکس به شکل چند تیکه یا همان مدولار، ابتدا چندین تیکه از کانکس در ابعاد معین در کارگاه ساخته میشود و سپس قطعات در محل مورد نظر شرکت متقاضی کانکس به یکدیگر متصل میشوند در نهایت یک سازه دارای یک سری ابعاد معین را تشکیل میدهند. در اکثر مواقع به منظور اجرا و ساخت این نوع سازهها در مرحله اول، اطلاعاتی اولیه به شرکت سازنده کانکس اعلام میشود. این اطلاعات عموما در رابطه با نوع اقلیم منطقه مورد نظر و مکان اجرای کانکس کمپ، اندازهها و متراژهای مورد نیاز برای آن پروژه و همچنین تعداد پرسنل شرکت کار فرما میباشد. اطلاعات اولیه برای این که مهندسین بتوانند بر مبنای نوع آب و هوای منطقه قرار گیری کانکس کمپ، ان را طراحی نمایند و نقشه اجرایی را ترسیم نمایند ضروری است.

مرحله بعدی زیر سازی کردن و هموار سازی بستر به منظور نصب و قرار دادن کانکش کمپ میباشد. در مرجله بعدی، بایستی به حفر چاه فاضلاب اقدام نمود. پس از آن نوبت به مرحله بارگیری ابزارآلات و همچنین پانلهای از پیش تولید شده میرسد. این موارد بارگیری شده باید به محل اجرا و نصب کانکس کمپ پانلی انتقال داده شوند. در گام بعدی، ساخت استراکچر آغاز میشود و نصب و مونتاژ پانلها شروع میشود. و در نهایت به عنوان آخرین مرحله، تاسیسات ضروری سازه اجرا میشوند. تاسیسات ضروری عبارت هستند از: سیستم سرمایشی و گرمایشی، نصب شیرآلات، لوله کشی و سایر جزئیات دیگر. همان طور که پیشتر بیان شد از نکات حائز اهمیت در اجرای این سازهها این است که علی رغم سایز بزرگی که دارند، امکان جا به جایی کانکس کمپ با دمونتاژ کردن کانکس و تبدیل ساختن این سازههای بزرگ به قطعات و سازههای کوچکتر وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *