کانکس ساندویچ پانل | مدرن کانکس

toilet conex picture
کانکس سرویس بهداشتی | مدرن کانکس
04/13/2019
guard conex picture
کانکس نگهبانی | مدرن کانکس
04/13/2019

کانکس ساندویچ پانل | مدرن کانکس

sandewich panel picture

sandewich panel picture

کانکس ساندویچ پانل یا پنل دیگر محصولات خوب گروه مهندسین مدرن کانکس است . تفاوت اساسی قابل ذکر کانکس ساندویچ پانل با کانکس های معمولی نوع عایق آن است . در ساندویچ پنل عایق استفاده شده از نوع تزریقی پلی یورتان است ، در نوع معمولی از عایق پلی استایرن استفاده می شود . در عایقی که از نوع تزریقی پلی یورتان حرارتی است مقاومت بسیار بالاتری در برابر سرما ، گرما و رطوبت دارد . در ساندویچ پانل دیواره های بیرونی و خارجی از ورق گالوانیزه استفاده میشود ، ولی در نوع معمولی فقط نمای خارجی از ورق گالوانیزه است . در نمای داخل پی وی سی طرح دار است . در صورتی که نیاز به نصب دیواره داخلی در کانکس پانلی باشد باید روی ورق گالوانیزه داخلی نصب شود . با استفاده از کانکس ساندویچ پانل میشود بین 20 تا 30 درصد از هدر رفت انرژی در داخل ساختمان نسبت به نوع سنتی جلوگیری کرد .

 

 

sandewich panel picture

 

 

 

کاربردهای متفاوتی که میتوان به آن اشاره داشت . در سردخانه ها ، دفاتر کارگاهی ، ویلاها ، خانه های پیش ساخته ، واحد های امداد ، نجات و درمانگاهی است  . مزایای خوب کانکس ساندویچ پانل که از نظر پوشش جزو بهترین گزینه های انتخابی میتواند باشد ، عایق انرژی بسیار قوی و سبک بودن آن نسبت به سایر مصالح پیش ساخته است . قیمت تمام شده آن نیز تفاوت زیادی با مصالح سنتی و ساختمان های سنتی دارد . قابلیت شستو شو و تمیز کردن  با آب و سایر مواد پاک کننده هم از مزیت های خوب به شماره می آید . نصب سریع و آسان و ترکیب رنگی گوناگون بسته به سلیقه های خاص و مقاومت بالا در برابر زلزله و رانش زمین . طول عمر بسیار بالا حداکثر تا 40 سال و انعطاف پذیری برای استفاده از طرح های پیچیده و خاص نیز از مزیت های خوب بشمار می آید .

 

 

 

انواع کانکس ساندویچ پانل

پانل ها از نظر جنس ورق و جنس فوم نیز دارای انواع متفاوتی هستند . که از نظر جنس ورق میتوانیم 3 نوع کلی را معرفی کنیم . (ساندویچ پانل آلوزینک ، آلومینیوم و گالولنیزه) که در جنس ورق بیرونی ساندویچ پنل آلوزنیک دارای درجه کیفی بالایی به دلیل ضد زنگی قوی در شرایط آب و هوایی مرطوب است . پانل ساندویچی از نظر جنس فوم نیز به چهار دسته کلی تقسیم میشود . (پلی یورتان ، ایکس پی اس ، پلی استایرن و ساندویچ پانل پشم سنگ) که ساندویچ پانل پلی یورتان بسیار قوی در برابر صوت و حرارت میباشد . علت آن هم وجود سلول های هوا است . ساندویچ پانل پشم سنگ نیز در دمای بسیار بالا و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارد . کاملا ضد حریق بشمار می آید و عایق مناسبی برای استفاده در کوره پزی ها و گرم خانه های صنعتی با درجه بالای 65 می باشد .

انواع عایق های مصرفی در پیش ساخته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *