camp conex picture
کانکس کمپ | مدرن کانکس
05/15/2019
villa conex
ویلای پیش ساخته 50 متری | مدرن کانکس
10/26/2019

کانکس فروشگاهی | مدرن کانکس

shopping conex picture

کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی ، نوعی از کانکس پیش ساخته است که به منظور عرضه خدمات و محصولات مختلف از این کیوسک استفاده می‌شود. این سازه، طرح جدیدی از دستاوردهای حوزه معماری و عمران می‌باشد که به تنهایی تغییرات بزرگی، در عرصه ساختمان سازی ایجاد کرده است. برخی از این سازه ها دارای امکانات یک فروشگاه کامل را دارد. این سازه، در میان مردم با نام کانکس مغازه‌ای یا کانکس سوپر مارکت معروف است. بهتر است بدانید که در زبان انگلیسی با نام کانکس مغازه‌ای ( convenience store ) نیز خوانده می‌شود.همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، این سازه‌ها برای اشخاصی که دنبال فضایی مسقف در قالب مغازه برای توسعه کسب وکار خود هستند بسیار کارآمد است. حتماً در راستای توضیحاتی درمورد کیوسک فروشگاه، کنجکاو شده‌اید که بدانید، این سازه‌ها چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد و یا اینکه آیا برای کسب و کار شما مناسب است؟

لازم است بدانید این نوع سازه‌های پیش ساخته، مخصوص افرادی است که می‌خواهند در قالب مغازه، محصولات خود را به فروش برساند، به خوبی پشتیبانی می‌کند و مفید واقع می‌گردد. این کانکس‌ها برای مشاغلی چون روزنامه فروشی، اغذیه فروشی، فست فود، بوفه و بسیاری دیگر، به عنوان فروشگاهی در مقیاس کوچک کاربرد دارد. از جهتی دیگر، استفاده از این کانکس فروشگاهی به گونه‌ای است که در محیط و یا فضاهای بسته و هم فضاهای باز قابل استفاده است. بیشترین کاربرد این سازه‌ها متعلق به مغازه و فروشگاه می‌باشد.

کانکس فروشگاهی چیست؟

در سال‌های اخیر، استفاده از کانکس مغازه‌ای برای کسب وکارهای مختلف، با استقبال زیادی روبرو شده است. از سویی دیگر همزمان با گسترش تکنولوژی و گسترش دانش ساختمان سازی، باعث ورود کانکس، در طرح و رنگ‌های متنوعی در بازار خرید و فروش کانکس گردیده است. این روزها، نیاز به به کانکس فروشگاهی بیشتر حس می‌شود، زیرا فرد می‌تواند در فضایی تعریف شده، کسب وکاری را به راه انداخته، خدمات ومحصولات خود را به مخاطبین خود ارائه کند.
همچنین می‌توان کانکس فروشگاهی یا کانکس مغازه‌ای را، یک فضای کوچکی که می‌توان کالا یا محصولات خود را جهت عرضه به مشتریان، تعریف نمود و چون هدف استفاده از این کانکس‌ها ارائه‌ی کالاهای مورد نظر افراد است، می‌توان از روزنامه تا مواد غذایی جهت ارائه استفاده نمود.

این روزها با توجه به کاربرد، کانکس‌های پیش ساخته در طرح، رنگ و مدل‌های متنوعی ساخته می‌شود. کانکس فروشگاهی نیز از این اصل مستثنی نبوده است. همچنین اطلاع داشته باشید که در ساختن کیوسک فروشگاهی از مواد و مصالحی همچون ورقه‌های گالوانیزه و برای نما هم با توجه به کاربرد آن می‌توان از نمای ساندویچ پانل، نمای کامپوزیت و یا نمای سایدینگ استفاده کرد که زیبایی دو چندانی به کانکس مغازه‌ای شما می‌دهد اگر در فرصتی مناسب به بازارچه‌های موقت محل زندگی خود سر بزنید، با کانکس مغازه‌ای متعددی روبرو می‌شوید که افرادی درآن مشغول به عرضه خدمات و محصولات خود هستند. البته قابل ذکر است که فضای کاری این کانکس‌ها نسبت به فروشگاه‌ها کمتر است.

طراحی کانکس فروشگاهی

طراح کانکس فروشگاهی باید علاوه بر آشنا بودن به نرم افزارهای طراحی، دارای اطلاعات دقیق و به روزی از طرح‌ها و مدل‌های متنوع کیوسک فروشگاهی باشد. همچنین طراحان ، جهت تامین امنیت سازه مورد نظر هم از درب‌های ضد سرقت استفاده نماید. طراحی کانکس فروشگاهی نسبت به سازه‌های دیگر، متفاوت است، زیرا در داخل این سازه فروشنده باید برای عرضه محصولات خود، قفسه بندی داشته باشد تا بتواند به راحتی آنها را در اختیار ارباب رجوعان خود قرار دهد.
از سویی، کارشناسان، در حوزه طراحی ساختمان، کانکس فروشگاهی را به نحوی طراحی می‌کنند که در قالب فروشگاه، بتواند به خوبی نیازهای افراد را برطرف کند. مزیت استفاده از کانکس فروشگاهی این است که اگر در محلی درعرضه محصولات خود موفق نبودید، به راحتی می‌توانید کانکس خود را جابه‌جا نموده و در مکان مناسبی به کسب درآمد بپردازید.

این روزها بیشترین کاربرد کیوسک فروشگاهی مربوط به سوپر مارکت می‌باشد که در همه جا کاربرد دارد، از شهرهای بزرگ گرفته تا روستاهای کوچک و حتی در کنار جاده‌ها می‌توان مشاهده کرد واز آن‌جایی که بیشتر مراجعه کنندگان به عنوان سوپر مارکت استقبال کرده‌اند، از این رو ازآن‌ها باعنوان کانکس سوپر مارکتی نیز نام برده می‌شود. کانکس‌های سوپر مارکت فقط مخصوص کشور ایران نیست بلکه در سایر کشورها نیز افراد، هدفشان از ساختن کانکس فروشگاهی بیشتر در همین زمینه‌ی شغلی است.در مواقعی ممکن است از کانکس فروشگاهی در قالب فروشگاه‌هایی استفاده شود که به صورت فصلی خدمات خود را ارائه می‌دهند، یا اینکه در برخی از مکان‌ها با توجه به بافت منطقه نمی‌توان بنایی ساخت، بسیار مفید واقع می‌شود. چرا که علاوه بر ساخت سریع آن، هزینه کمتری نیز نسبت به ساخت بناهای بزرگ دیگر دارد.

مزایای کانکس فروشگاهی

البته کانکس مزایای دیگری نیز دارد. هنگامی که محصولات شما آماده است و مکانی برای نگهداری محصولات ندارید، می‌توانید محصولات خود را به کانکس انتقال داده و به این صورت محصولات را به فروش برسانید. همچنین از کانکس فروشگاهی، برای فروش میوه که به کانکس میوه معروف است و کانکس نمایشگاهی، برای برگزاری نمایشگاه خود و غیره درصورتی که می‌خواهید محصولات خود را به مخاطبین ارائه کنید، می‌توانید با جابه‌جا کردن کانکس خود و رفتن در محیط‌های عمومی، محصولاتتان را در دسترس تعداد بیشتری از مراجعین قرار دهید. در مواقعی هم شهرداری برای کنترل قیمت میوه در بازار، از کانکس میوه به جای فروشگاه‌های بزرگ کمک می‌گیرد.

2 دیدگاه

  1. GreggPaw گفت:

    Теперь буду знать

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *